Новини Глобальний ринок Китай 360 22 Грудня 2025
Енергоспоживання в галузі протягом місяця зменшилося на 4,5% р./р.
У листопаді 2025 року китайські металургійні підприємства, які входять до галузевої асоціації CISA, збільшили загальні обсяги викидів на 7,1% порівняно з листопадом 2024 року. Про це свідчать дані асоціації.
Попри зростання показника, викиди діоксиду сірки, твердих частинок та оксидів азоту у відпрацьованих газах зменшилися на 13,9%, 4,5% та 18,2%.р./р. відповідно.
Загальне енергоспоживання підприємствами-учасниками в листопаді зменшилося на 4,5% р./р. Сукупне енергоспоживання (електроенергія, газ, вугілля) на тонну сталі зросло на 4,7% р./р., а порівняне – зменшилося на 1,2%. Споживання електроенергії на тонну сталі збільшилося на 7,4% р./р.
Загальний обсяг споживання електроенергії зріс на 5,5% р./р. Власне виробництво електроенергії зросло на 3,2% р./р., а його частка в загальному балансі знизилася на 1,3 процентного пункту, до 60,6%. Виробництво чистої енергії зросло на 77,9% р./р., зокрема вітрової – на 584%, сонячної – на 76,8%.
Споживання води підприємствами – членами асоціації збільшилося на 1% р./р. Забір води зріс на 1,3% р./р., а обсяг повторного використання – на 1%. Коефіцієнт повторного використання води залишився на рівні 98,5%. Споживання води на тонну сталі зросло на 10,6% р./р., до 2,57 куб. м. Викиди стічних вод збільшилися на 17,4% р./р.
Рівень утилізації сталеплавильного шлаку, доменного шлаку та залізовмісного пилу залишився вище 98%. Використання горючих газів, зокрема доменного, конвертерного і коксового газу, перевищило 98%.
Нагадаємо, що у 2024 році загальні викиди в металургії Китаю зросли на 4,1%, якщо порівняти з 2023 роком. Збільшення ліквідності доменних потужностей порівняно з електродуговими підвищило викиди в галузі попри зниження річного виробництва сталі.

Дізнатись більше

