За цим напрямом планується продати 130 тис. т брухту
У травні «Укрзалізниця» розпочала раніше анонсовану програму продажу на брухт великої кількості старих вантажних вагонів для самостійного різання покупцями. Вже відібрано й оцінника. Очікується, що сукупний вихід брухту за цим напрямом становитиме 130 тис. т брухту. Про це під час пресконференції в коментарі GMK Center розповів голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський.
Минулого місяця державний перевізник фактично розпочав продаж вагонів на брухт.
«Ініціативу вже анонсовано; проведено консультації з металургійними підприємствами. Наразі тривають оцінювальні процедури: за результатами тендеру обрано оцінника для першого лоту. Очікуваний вихід брухту з вагонів, що підлягають реалізації, становить орієнтовно 130 тис. т. Як і було заявлено раніше, вагони реалізовуватимуться на ринкових умовах», — розповів Олександр Перцовський.
У поточному році «Укрзалізниця» планує продати за двома програмами сукупний обсяг 330 тис. т брухту: 200 тис. т — за програмою прямого продажу металобрухту та близько 130 тис. т — за програмою реалізації вагонів.
Загалом за І квартал поточного року «Укрзалізниця» продала на торгах Prozorro 75,1 тис. т металобрухту на 509 млн грн. Це більше, ніж за увесь 2025 рік, коли було продано 62,8 тис. т металобрухту.
Нагадаємо, що відновлення торгів металобрухтом «Укрзалізниці» відбулося у 2025-му після майже дворічної перерви на тлі погіршення фінансового стану УЗ. Продаж брухту став одним з основних внутрішніх джерел надходжень.

Дізнатись більше

