Новини Глобальний ринок торговельна війна 990 01 Серпня 2025
Водночас президент США надав Мексиці ще 90 днів для роботи над угодою
Президент США Дональд Трамп з 1 серпня збільшив тарифи з 25% до 35% на всі канадські товари, які не підпадають під торгівельну угоду USMCA.
Товари, що перевозяться до іншої країни з метою уникнення нових тарифів, згідно із повідомленням Білого дому, будуть обкладатися митом на перевалку у розмірі 40%.
Вашингтон, зазначає Reuters, частково пов’язав цей крок – за його визначенням – з нездатністю Канади зупинити контрабанду фентанілу. Він є є загостренням торгівельної війни з одним із ключових торгових партнерів.
Прем’єр-міністр Канади Марк Карні пізніше заявив, що розчарований рішенням Трампа.
«Хоча ми продовжуватимемо переговори зі Сполученими Штатами щодо наших торговельних відносин, канадський уряд зосереджений на тому, що ми можемо контролювати: зміцненні Канади», – зауважив він в дописі на X.
Карні додав, що американські мита та тарифи сильно впливають на пиломатеріали, сталь, алюміній та авто, пообіцявши вжити заходів для захисту канадських робочих місць, купівлі місцевих товарів, інвестування в промислову конкурентоспроможність та диверсифікації експортних ринків.
Трамп 31 липня заявив NBC News, що відкритий до подальших переговорів з Канадою.
Прем’єр-міністр провінції Онтаріо Даг Форд, на яку припадає близько 40% ВВП Канади, своєю чергою закликав Оттаву запровадити зустрічний тариф у 50% на імпорт американської сталі та алюмінію.
У червні Карні повідомив пресі – якщо дві країни не досягнуть торгівельної угоди до 1 серпня, Канада, ймовірно, запровадить додаткові зустрічні мита на експорт сталі та алюмінію зі Сполучених Штатів.
У травні поточного року близько 90% канадського експорту до США було звільнено від сплати мита згідно з USMCA. Рівень дотримання вимог різко зріс за останні кілька місяців, а деякі компанії диверсифікували постачання, щоб уникнути тарифів.
Водночас президент США погодився надати Мексиці 90-денний термін для роботи над угодою, що дозволить їй уникнути тарифу у 30%, який він обіцяв запровадити для країни з 1 серпня. Мексика все ще буде сплачувати 25-відсоткове мито на експорт до США, який не відповідає умовам USMCA.
Нагадаємо, що у липні поточного року Канада посилила систему тарифних квот щодо імпорту сталі, аби пом’якшити удар від тарифів США для своєї металургії. Уряд також змінює свої правила закупівель та підтримає перехід галузі до нових бізнес-напрямів.

Дізнатись більше

