Трамп анонсував мито у 30% на імпорт із ЄС та Мексики

Президент США Дональд Трамп анонсував запровадження мит у 30% для імпорту з країн ЄС та Мексики із 1 серпня. Про це він оголосив у своїй соцмережі Truth Social, повідомляє CNN.

«Сполучені Штати погодилися продовжувати співпрацю з Європейським Союзом, попри на один з найбільших торгівельних дефіцитів з вами. Проте ми вирішили рухатися вперед, але лише з більш збалансованою та справедливою торгівлею», – йдеться у листі Трампа до президента ЄК Урсули фон дер Ляєн.

13 липня Євросоюз заявив, що продовжить призупинення контрзаходів щодо американських тарифів до початку серпня та наполягатиме на досягненні врегулювання шляхом переговорів, пише Reuters.

Урсула фон дер Ляєн заявила, що блок збереже свій двосторонній підхід – продовжувати переговори та готувати заходи у відповідь.

«Ми завжди чітко заявляли, що віддаємо перевагу переговорному рішенню. Це залишається так, і ми використаємо час, який маємо зараз», – заявила вона на пресконференції.

Лідери країн блоку також відреагували на заяву Трампа про тарифи у 30%.

Зокрема, президент Франції Еммануель Макрон 12 липня засудив це рішення. Він заявив про підтримку ЄС та необхідність підготовки надійних контрзаходів, якщо домовленості не буде досягнуто до 1 серпня.

Прем’єр Іспанії Педро Санчес також наголосив, що Мадрид підтримає Єврокомісію у подальшому веденні перемовин. Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив – шведський уряд шкодує про заяву США. Він підтримав бажання ЄК продовжувати пошук рішення шляхом переговорів.

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц 13 липня повідомив, що він «дійсно відданий» пошуку торгівельного рішення, повідомивши німецькому громадському мовнику ARD, що він інтенсивно працюватиме над цим з фон дер Ляєн та президентом Франції протягом наступних двох з половиною тижнів. Офіс прем’єр-міністра Італії Джорджії Мелоні заявив, що «не має сенсу розпочинати торгівельну війну між двома сторонами Атлантики».

Водночас уряд Мексики заявив, що під час переговорів на високому рівні з американськими посадовцями був поінформований про появу листа Трампа. Мексиканська делегація повідомила іншу сторону, що не погоджується з цим рішенням і вважає його «несправедливим ставленням».

«У листі чітко зазначено, що метою є досягнення угоди, щоб ці тарифи не були запроваджені», – зауважила президент Мексики Клаудія Шейнбаум.

Вона впевнена в досягненні угоди та кращих умов торгівлі зі Сполученими Штатами.

Нагадаємо, що минулого тижня Трамп оголосив про підвищення мита на імпорт з Канади до 35% із 1 серпня, що викликало тривогу серед промисловців та учасників ринку сталі.

  • Глобальний ринок

Ціна сертифікатів CBAM у II кварталі суттєво не зміниться — прогноз

Ціна на сертифікати CBAM у другому кварталі поточного року, ймовірно, залишиться дуже близькою до ціни…

Вівторок 23 Червня, 2026
  • Глобальний ринок

Китайський ринок сталі переживає тривале ослаблення попиту — експерти

Китайський ринок сталі переживає тривале ослаблення попиту, а не різке падіння. Про це йшлося на…

Вівторок 23 Червня, 2026
  • Глобальний ринок

Японія запроваджує антидемпінгові мита на імпорт нержавіючої сталі з Китаю і Тайваню

Уряд Японії оголосив про плани запровадити антидемпінгові мита на імпорт нікелевмісного холоднокатаного прокату з нержавіючої…

Вівторок 23 Червня, 2026
  • Глобальний ринок

Світове виробництво сталі у травні скоротилося на 0,3% р./р.

Світове виробництво сталі за підсумками травня 2026 року скоротилося на 0,3% в річному обчисленні —…

Вівторок 23 Червня, 2026
  • Глобальний ринок

Nucor підвищив ціну на гарячекатаний рулон на $5/т

Американський виробник сталі Nucor укотре підвищує свою спотову ціну (CSP) на гарячекатаний рулон на $5…

Вівторок 23 Червня, 2026
  • Глобальний ринок

Південна Корея досягла консенсусу з ЄС щодо європейських квот на сталь

Південна Корея досягла прогресу в переговорах із ЄС щодо європейських тарифних квот на сталь, які…

Вівторок 23 Червня, 2026