Новини Глобальний ринок торговельна війна 618 30 Липня 2025
Відсутність чітких умов продовжує впливати на європейську та іспанську металургію
Іспанська сталеливарна асоціація Unesid закликала до роз’яснень щодо торгівельної угоди між Євросоюзом та США, повідомляє El Conciso.
В асоціації вважають, що угода, досягнута сторонами, продовжує шкодити іспанським компаніям, оскільки зберігається чинним 50-відсотковий тариф на імпорт сталі до Сполучених Штатів.
«Угода може стати позитивним кроком за умови підтвердження збереження історичних обсягів експорту сталі без тарифів та впровадження ефективної системи стримування надлишкових потужностей на світовому рівні», – йдеться у заяві Unesid, оприлюдненій на початку тижня.
Відсутність чіткості продовжує створювати невизначеність як для європейської, так і для іспанської сталеливарної промисловості, зазначили в галузевій асоціації. Вкрай важливо терміново зрозуміти конкретні деталі, особливо чи буде застосовуватися нульовий тариф у межах квоти та які наслідки матиме мито у 50% поза нею.
Unesid також висловила стурбованість 15-відсотковим тарифом на сталемістку продукцію, зокрема, транспортні засоби, що може поставити під загрозу ключовий промисловий експорт.
Асоціація закликала уряд Іспанії запровадити тимчасову допомогу компаніям, які найбільше постраждали від нової тарифної системи. Металурги країни продовжать стежити за прогресом угоди та співпрацюватимуть з іспанською та європейською владою, щоб забезпечити захист конкурентоспроможності сталеливарного сектору.
Нагадаємо, раніше металурги ЄС розкритикували торгову угоду з США. Галузь вимагає справедливих умов торгівлі та захисту від надмірного імпорту. Тарифи на сталь, алюміній та мідь залишилися незмінними – 50%. Сторони домовились, що їх замінить система квот, яка буде узгоджена пізніше.

Дізнатись більше

