Новини Інфраструктура Німеччина 543 29 Листопада 2025
Будівництво об'єкта має стартувати на початку наступного року
Німецький виробник труб EUROPIPE оголосив, що постачатиме основні елементи трубопроводу ETL182, який слугуватиме зміцненню енергонезалежності країни. Про це йдеться в повідомленні компанії.
Будівництво ETL182 планують розпочати на початку 2026 року, а введення в експлуатацію очікується до кінця 2027-го.
Трубопровід для скрапленого природного газу довжиною приблизно 88 км з’єднує два термінали і у Брунсбюттелі та Штаде з наявною газовою мережею Gasunie. Він також буде готовий до використання H2, тож це закладає основу для майбутньої водневої економіки Німеччини.
Як зазначають, труби великого діаметра, виготовлені на EUROPIPE, розміром 1422×21, 23,5 та 28,5 мм відповідають найвищим вимогам до міцності, експлуатаційної безпеки й довговічності.
Зазначимо, що в серпні поточного року управління гірничої справи, енергетики та геології землі Нижня Саксонія (LBEG) надало достроковий дозвіл на початок будівництва кількох ділянок запланованого енергопроводу ETL 182.
Нагадаємо, що Німеччина скоротила обсяг газових енергетичних потужностей, які планує розвивати, до 10 ГВт, що приблизно вдвічі менше, ніж було заплановано на початок року. У такий спосіб країна прагне знайти баланс між декарбонізацією та підтримкою відновлюваних джерел енергії.
Тендери на 8 ГВт оголосять наступного року, нові потужності будуть введені в експлуатацію до 2031 року. Умови передбачатимуть, щоб нові електростанції стали вуглецево-нейтральними до 2045 року.
У 2026 і 2027 роках буде проведено тендер на встановлення ще 2 ГВт потужностей, які спочатку працюватимуть на газі, проте мають бути швидко переведені на водневе паливо. Ще один тендер, нейтральний із погляду на технологію, заплановано на 2029 рік.

Дізнатись більше

