icon
Фото – Egyptian Steel планує розпочати масштабну інвестиційну програму на $42,3 млн egyptian-investment.com

Компанія модернізує заводи, будує вапняковий цех і хоче довести експорт до 30%

Egyptian Steel готується розпочати масштабну інвестиційну програму майже на 2 млрд єгипетських фунтів ($42,34 млн), яку реалізовуватиме протягом наступних 18 місяців, починаючи з початку наступного року. Про це заявив гендиректор заводу в Александрії Абдель Фаттах Сіам у коментарі Al Arabiya Business.

За його словами, фінансування плану здійснюватиметься за змішаною моделлю. Приблизно половина коштів надходитиме з внутрішніх ресурсів, інша половина – з банківських кредитів.

Інвестиційна програма передбачає запуск кількох нових проєктів і розширення виробництва, головним із яких є будівництво вапнякового заводу для забезпечення сталеливарних процесів Egyptian Steel в продажу надлишків на локальному ринку. Вапно використовують у виплавці сталі для очищення металу від домішок, що покращує якість продукції та знижує виробничі витрати.

Також компанія планує модернізувати наявні лінії на заводах у Порт-Саїді та Александрії, встановивши нове обладнання та оновивши застарілі вузли, щоб підвищити ефективність і відповідність міжнародним вимогам щодо якості й екологічних стандартів для експортних ринків.

Egyptian Steel працює на чотирьох підприємствах загальною річною потужністю приблизно 2,28 млн т, розташованих у Бені-Суефі, Айн-Сохні та Порт-Саїді. Компанія очікує, що вже наступного року обсяги виробництва і продажів зростуть до 1,7 млн т проти 1,2 млн т у поточному році, що пов’язують із поліпшенням попиту у будівельному й інфраструктурному секторах.

Сіам також повідомив, що компанія планує підвищити частку експорту до 30% від загального виробництва протягом двох років, тоді як зараз вона становить орієнтовно 7%. Egyptian Steel уже постачає продукцію до Європи й Африки та має намір виходити на нові ринки.

Він додав, що компанія досягла значних успіхів у зниженні вуглецевого сліду відповідно до європейських вимог, що підвищує її конкурентоспроможність.

За словами Сіама, сталеливарна галузь Єгипту входить у перспективну фазу завдяки урядовим заходам із підтримки локального виробництва і скорочення імпорту. У вересні Міністерство торгівлі та промисловості видало вісьмом компаніям нові ліцензії на випуск блюму сумарною потужністю 3,7 млн т.

Він зазначив, що запуск нових потужностей очікується за 4–5 років, а інвестиції у періоди слабкого ринку дають змогу закріпити позиції на майбутнє.

Нагадаємо, що у травні поточного року Єгипет зробив одразу два стратегічні кроки для зміцнення власної сталеливарної промисловості.

На початку місяця було відкрито другу чергу виробничих потужностей компанії Suez Steel, які охоплюють збагачувальну фабрику та фабрику огрудкування, а також завод важких профілів, рейок і шпунтів – перший такого типу в країні.

Паралельно китайська група Xinfeng розпочала будівництво масштабного індустріального парку в економічній зоні Суецького каналу – в Айн-Сохні. У його першій фазі створять чотири виробництва, зокрема для автозапчастин, побутової техніки та гарячекатаного прокату.