icon
Фото – ArcelorMittal за 10 років інвестувала €245 млн у декарбонізацію у Франції franceinfo.fr
ArcelorMittal France

Компанія скоротила вплив на довкілля на 71% і готує нові проєкти декарбонізації

ArcelorMittal Méditerranée протягом 2014–2024 років інвестувала майже €245 млн у природоохоронні й екологічні проєкти на своїх майданчиках у Франції. Про це йдеться в корпоративному бюлетені L’acier & vous.

Компанії вдалося знизити сукупний екологічний вплив виробництва приблизно на 71%, зокрема за такими показниками, як викиди оксидів азоту та сірки, пилу й діоксинів.

Одним з основних елементів стратегії стала модернізація сталеплавильного виробництва на заводі Fos-sur-Mer. Важливу роль відіграло введення в експлуатацію ковшової печі, що є першим великим інвестиційним проєктом майданчика у сфері декарбонізації.

Інвестиції в об’єкт становили €76 млн. Проєкт отримав державну підтримку у розмірі €15 млн у межах програми France Relance. Вже у 2025 році це дало можливість скоротити викиди CO2 майже на 10%.

Завдяки активнішому використанню металобрухту у виробництві компанія зменшила споживання рідкого чавуну на тонну сталі, що дало змогу скоротити викиди CO2 приблизно на 400 тис. т на рік за поточного рівня виробництва. ArcelorMittal Méditerranée розвиває інфраструктуру з приймання та підготовки брухту, роблячи його головним елементом циркулярної економіки.

Паралельно компанія готує наступний етап трансформації – проєкт електродугової печі, який наразі перебуває на стадії опрацювання. Цей крок розглядається як стратегічний у контексті посилення кліматичної політики ЄС і майбутньої повної дії механізму CBAM.

Нагадаємо, що на початку грудня ArcelorMittal повідомила про підготовку до запуску трьох перших ліній нового підрозділу виробництва електросталі на своєму підприємстві в Мардіку (Франція) до кінця 2025 року. Це найбільше інвестиційне вкладення компанії в Європі за останнє десятиліття в розмірі €500 млн.