Попереднє рішення оскаржували організації з охорони навколишнього середовища
Шведська металургійна компанія SSAB отримала зелене світло на будівництво й експлуатацію нового сталеливарного заводу в Лулео. Це у своєму рішенні підтвердив Апеляційний суд з питань землі та навколишнього середовища, повідомляє SVT.
Компанія у грудні 2024 року отримала дозвіл від суду із земельних та екологічних питань, проте воно було оскаржене шведським Агентством з охорони навколишнього середовища та ще двома організаціями.
Зокрема, Товариство охорони природи в Лулео висловило занепокоєння тим, що SSAB має тимчасовий дозвіл на експлуатацію старого заводу. Це може означати, що перший не буде закрито, а замість цього продовжать експлуатувати два об’єкти одночасно. У рішенні апеляційного суду було встановлено, що старий екологічний дозвіл втратить чинність, коли SSAB почне використовувати новий.
Зараз, за даними SSAB, апеляційний суд підтвердив, що розташування виробничих потужностей буде виконано у належний спосіб, а електродугові печі відповідають вимогам найкращої можливої технології.
План SSAB полягає в тому, щоб новий металургійний завод замінив нинішнє виробництво на основі доменних печей. Очікують, що старі та нові потужності працюватимуть паралельно протягом року.
Нагадаємо, що у жовтні поточного року SSAB отримала фінансування в розмірі 314 млн шведських крон (€28,8 млн) від Шведського енергетичного агентства в межах програми «Промисловий стрибок» (Industriklivet) для переобладнання заводу в Лулео.
Компанія інвестує €4,5 млрд у новий електрифікований та інтегрований об’єкт потужністю 2,5 млн т на рік. Він матиме дві електродугові печі, вдосконалену вторинну металургію, інтегрований стан гарячої прокатки та стан холодної прокатки з цинкуванням і відпалом.

Дізнатись більше

