Новини Глобальний ринок торговельна війна 897 31 Липня 2025
Сеул зобов’язався інвестувати $350 млрд у США, а Вашингтон зменшити загрозу мит на корейські товари
США та Південна Корея досягли торгової угоди, що передбачає зниження американського тарифу на імпорт з цієї країни до 15% – замість раніше обіцяних 25%. Президент Дональд Трамп назвав угоду «повною й завершеною» і заявив, що вона знімає напругу з одним із головних торговельних партнерів і союзників США в Азії. Про це повідомляє Reuters.
Угоду оголошено після переговорів у Білому домі та менш ніж за добу до того, як мали набути чинності нові мита проти ряду країн. Сеул, один із провідних експортерів мікросхем, автомобілів і сталі, став однією з перших країн, які домовилися з Вашингтоном про компромісні умови.
Південна Корея погодилась інвестувати $350 млрд у США, зокрема $150 млрд – у спільні суднобудівні проєкти, а ще $200 млрд – у сфери мікрочипів, атомної енергетики, акумуляторів і біотехнологій. Також Корея придбає американські енергоносії на $100 млрд, включно з LNG, LPG та нафтою. Уряд підкреслив, що це відповідає типовим обсягам імпорту.
За словами Трампа, південнокорейські товари, включаючи напівпровідники й фармацевтику, не зазнають жорсткіших умов, ніж у конкурентів. Проте нова угода не охоплює сталь, алюміній і мідь. У відповідь Корея погодилась не вводити імпортні мита на американські авто та сільгосппродукцію, хоча ринок рису й яловичини залишиться обмеженим.
Новий президент Південної Кореї Лі Чже Мен, який вступив на посаду в червні після дострокових виборів, заявив, що угода зменшила невизначеність для експортерів. Він очікує зустрічі з Трампом у Вашингтоні протягом двох тижнів.
На тлі переговорів корейські компанії активізували співпрацю з американським бізнесом: Samsung уклав угоду на $16,5 млрд із Tesla щодо постачання чипів, а LG Energy Solution – контракт на $4,3 млрд на батареї для зберігання енергії.
Нагадаємо, днями ЄС та США досягли нової торговельної угоди, яка має стабілізувати економічні відносини між двома найбільшими економіками світу. Угода передбачає фіксовану митну ставку у 15% для більшості товарів, що експортуються з ЄС. Вона поширюється на основні галузі – автомобілебудування, фармацевтику, виробництво мікрочипів – і є «стелею» без додаткових зборів, що забезпечить передбачуваність для бізнесу по обидва боки Атлантики. Тарифи на алюміній та сталь залишились на рівні 50%, але заплановано скорочення тарифів і запровадження квот.

Дізнатись більше

