Причиною затримки стало відтермінування підключення електромережі, яку будує Vattenfall
Шведська металургійна компанія SSAB відклала запуск електродугової печі (ЕДП) на сталеливарному заводі в Окселосунді до початку 2027 року. Спочатку компанія планувала завершити модернізацію та розпочати випуск сталі вже наприкінці 2026-го, однак графік змістився через затримку в реалізації енергетичної інфраструктури, йдеться у звіті компанії.
Основним чинником стала необхідність підключення нового виробництва до мережі електропостачання, яку будує Vattenfall Eldistribution. Згідно з оновленим планом, завершення цих робіт очікується лише наприкінці наступного року, після чого SSAB зможе розпочати тестування обладнання.
Проєкт «зеленої» трансформації підприємства в Окселосунді є одним із центральних елементів стратегії декарбонізації SSAB. Він передбачає заміну доменних печей і коксохімічного виробництва на електродугову піч та інфраструктуру для переробки брухту. Модернізований завод продовжить роботу своїх ліній прокату й термообробки (Q&T), які виробляють високоякісну сталь.
Загальна вартість інвестицій у проєкт становить приблизно 8,2 млрд шведських крон (SEK), із яких 6,2 млрд SEK спрямовано безпосередньо на будівництво ЕДП і підготовку сировинної бази, ще 2 млрд SEK – на розвиток енергомережі.
Після завершення модернізації підприємство стане першим великим виробником у Швеції, який повністю відмовиться від доменного процесу. Це дасть можливість знизити викиди CO2 приблизно на 50% і зміцнити позиції SSAB як одного з лідерів переходу до «зеленої» сталі.
Нагадаємо, європейський підрозділ SSAB у ІІІ кварталі 2025 року скоротив відвантаження сталі на 18% порівняно з попереднім кварталом – до 737 тис. т. На результати вплинули слабкий попит на ринку ЄС, а також проведення планових ремонтів, витрати на які становили приблизно 330 млн SEK.

Дізнатись більше

