icon
Фото – Індія відстежуватиме імпорт китайської сталі перед ухваленням нових обмежень shutterstock.com
Імпорт сталі

У травні країна знову стала нетто-імпортером металопродукції

Індія ще щонайменше два місяці контролюватиме імпорт сталі, перш ніж розглядати питання про необхідність подальших заходів для обмеження потоку постачань, переважно з Китаю. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела.

Країна у травні поточного року знову стала нетто-імпортером металопродукції. Постачання прокату з-за кордону за період досягли 0,69 млн т (+62,5% р./р.), що перевищує середній показник за останні шість місяців, ідеться в урядовому звіті. Водночас експорт прокату із Індії у травні становив 0,5 млн т.

Як зауважило джерело, влада має намір принаймні два місяці вивчати, як розгортатимуться події. За словами інсайдера, рішення про те, якими будуть захисні заходи — антидемпінгові мита чи щось інше, наразі не ухвалено.

Торік у грудні Нью-Делі запровадив імпортний тариф на окрему продукцію строком на три роки, щоб обмежити дешеві постачання з Китаю.

У квітні експорт китайського прокату до Індії зріс більш ніж удвічі, досягнувши найвищого рівня щонайменше за два роки. Це зумовило занепокоєння серед місцевих виробників сталі, що запровадження імпортних тарифів недостатньо для їхнього захисту.

Нагадаємо, Індія у 2025/2026 фінансовому році (завершився 31 березня) наростила експорт прокату на 36% у річному обчисленні — до 6,6 млн т. Збільшенню постачань сприяв високий попит з боку Європи у другій половині 2025-го, оскільки покупці робили запаси перед зміною заходів торговельної політики блоку. Найбільшим експортним ринком для індійських металургів за період стала Італія, другим — В’єтнам.