Новини Інфраструктура електроенергія 381 01 Червня 2026
Механізм відкритий для проєктів, які пропонують доступність електроенергії в періоди дефіциту
Єврокомісія (ЄК) схвалила іспанську схему на €9 млрд для убезпечення електропостачання. Про це йдеться в повідомленні інституції.
Цей захід державної допомоги має забезпечити наявність достатніх потужностей для виробництва, зберігання або гнучкого споживання електроенергії, а також відповідність обсягів її виробництва очікуваному попиту.
Захід діятиме упродовж 10 років, починаючи з травня 2026-го.
Механізм відкритий для всіх проєктів, наявних чи нових, які пропонують доступність електроенергії в періоди дефіциту. Вони охоплюють виробництво е/е, реагування на попит і зберігання енергії. Бенефіціарів відбиратимуть за допомогою процедур проведення тендерів. Бюджет заходу оцінюється приблизно в €900 млн на рік, що загалом і становитиме загальну суму за десятирічний період, залежно від результатів кожного аукціону потужностей.
Відповідно до пропонованого загальноринкового механізму, оператор системи передачі компенсуватиме всю потужність, необхідну для досягнення встановленого стандарту надійності , тобто максимально допустимої кількості годин втрат навантаження на рік, яку мережа повинна гарантувати задля належної безпеки постачання.
Захід буде відкритий для проєктів, розташованих в Іспанії. Країна прагнутиме якомога швидше забезпечити участь усіх інших взаємопов’язаних держав-членів.
Нагадаємо, що Єврокомісія схвалила німецьку схему державної допомоги на €1,3 млрд для виробництва відновлюваного водню. Затверджена програма передбачає підтримку будівництва до 1 ГВт встановленої потужності електролізерів і виробництва до 10 млн т відновлюваного водню. За оцінкою ЄК, це дасть змогу уникнути до 55 млн т викидів CO2.

Дізнатись більше

