icon
Фото – ЄК схвалила іспанську схему підтримки безпеки електропостачання на €9 млрд shutterstock.com
Електроенергія

Механізм відкритий для проєктів, які пропонують доступність електроенергії в періоди дефіциту

Єврокомісія (ЄК)  схвалила іспанську схему на €9 млрд для убезпечення електропостачання. Про це йдеться в повідомленні інституції.

Цей захід державної допомоги має забезпечити наявність достатніх потужностей для виробництва, зберігання або гнучкого споживання електроенергії, а також відповідність обсягів її виробництва очікуваному попиту.

Захід діятиме упродовж 10 років, починаючи з травня 2026-го.

Механізм відкритий для всіх проєктів, наявних чи нових, які пропонують доступність електроенергії в періоди дефіциту. Вони охоплюють виробництво е/е, реагування на попит і зберігання енергії. Бенефіціарів відбиратимуть за допомогою процедур проведення тендерів. Бюджет заходу оцінюється приблизно в €900 млн на рік, що загалом і становитиме загальну суму за десятирічний період, залежно від результатів кожного аукціону потужностей.

Відповідно до пропонованого загальноринкового механізму, оператор системи передачі компенсуватиме всю потужність, необхідну для досягнення встановленого стандарту надійності , тобто максимально допустимої кількості годин втрат навантаження на рік, яку мережа повинна гарантувати задля належної безпеки постачання.

Захід буде відкритий для проєктів, розташованих в Іспанії. Країна прагнутиме якомога швидше забезпечити участь усіх інших взаємопов’язаних держав-членів.

Нагадаємо, що Єврокомісія схвалила німецьку схему державної допомоги на €1,3 млрд для виробництва відновлюваного водню. Затверджена програма передбачає підтримку будівництва до 1 ГВт встановленої потужності електролізерів і виробництва до 10 млн т відновлюваного водню. За оцінкою ЄК, це дасть змогу уникнути до 55 млн т викидів CO2.