Початок експлуатації сучасного «зеленого» підприємства заплановано на кінець 2029 року
Шведська металургійна компанія SAAB оголосила про офіційний початок будівництва свого нового «зеленого» сталеливарного заводу у Лулео.
У церемонії закладання фундаменту взяли участь міністр енергетики, бізнесу та промисловості Швеції Ебба Буш і генеральний директор SSAB Джонні Шьострьом.
«Початок будівництва є історичною віхою в переході до виробництва сталі без використання викопного палива», – йдеться в повідомленні компанії.
Новий сталеливарний завод SSAB замінить поточне виробництво на основі доменної печі та матиме річну потужність у 2,5 млн т. Підприємство обладнають двома електродуговими печами, системою вдосконаленої вторинної металургії, інтегрованим станом гарячої прокатки та комплексом холодної прокатки.
«Ми будуємо найбільш електрифікований сталеливарний завод у світі, який унікальним чином поєднує передові технології. Це інвестиція як у конкурентоспроможність, так і в клімат. Завдяки новій технології ми отримуємо нижчі витрати, коротші терміни виконання робіт та кращу здатність справлятися з коливаннями попиту», – зауважив Джонні Шьострем.
Початок експлуатації заводу заплановано на кінець 2029 року.
Як зауважила Ебба Буш, ці інвестиції зміцнюють позиції Швеції як провідної промислової країни та показують, що вона долає кліматичні виклики за допомогою новаторських інновацій та сильного промислового лідерства.
Нагадаємо, що влітку SAAB залучила додаткові €430 млн «зеленого» фінансування для підтримки трансформації в Лулео. Завдяки новому «зеленому» кредиту компанія завершила фінансовий пакет, необхідний для реалізації проєкту.

Дізнатись більше

