Компанія електрифікує процеси та впровадить цифровий моніторинг енергоспоживання
Іспанська металургійна компанія Sidenor реалізує інвестиційний план з декарбонізації заводу Basauri, спрямований на скорочення викидів парникових газів та підвищення енергоефективності виробництва. Проєкти впроваджуються в межах програми PERTE de Descarbonización Industrial 2024, йдеться у пресрелізі.
План передбачає два ключові напрями: електрифікацію частини виробничих процесів та цифровізацію управління енергоспоживанням. У компанії зазначають, що ці заходи мають посилити її стійкість, конкурентоспроможність та відповідність цілям декарбонізації енергоємних галузей.
Перший проєкт передбачає заміну наявних парових котлів, що працюють на природному газі, на механічні вакуумні насоси з електроживленням. Нове обладнання використовуватиметься у процесі дегазації сталі на ділянці доведення в сталеплавильному виробництві. Це дозволить Sidenor повністю відмовитися від споживання газу для роботи котлів на цьому етапі.
Електроенергія для насосів постачатиметься з відновлюваних джерел, що має запобігти зростанню непрямих викидів після електрифікації процесу. За оцінкою компанії, проєкт забезпечить економію близько 35 тис. МВт·год природного газу на рік та скоротить викиди більш ніж на 6 тис. т CO2-еквіваленту щорічно. Викиди, пов’язані з лініями VD та VOD, мають бути практично зведені до нуля.
Другий напрям стосується цифровізації енергоспоживання. Sidenor впровадить систему онлайн-моніторингу споживання електроенергії та газу на різних виробничих процесах заводу. Проєкт включає встановлення нових лічильників і розробку прогнозних моделей на базі штучного інтелекту.
Це дозволить компанії в режимі реального часу відстежувати споживання, виявляти відхилення, оптимізувати роботу сталеплавильного виробництва та знаходити додаткові можливості для економії енергії. Очікується, що цифровізація дасть змогу щороку заощаджувати понад 3,6 тис. МВт·год газу та близько 3,2 тис. МВт·год електроенергії, скоротивши викиди ще приблизно на 1 тис. т CO2-еквіваленту.
Обидва проєкти є частиною плану декарбонізації Sidenor на майданчику Basauri, який отримав підтримку в межах PERTE de Descarbonización Industrial 2024. Програма реалізується Міністерством промисловості та туризму Іспанії за фінансування ЄС через NextGenerationEU.
Нагадаємо, металургійні підприємства Іспанії за підсумками 2025 року збільшили виробництво сталі на 0,7% порівняно з 2024 роком – до 11,95 млн т. Середньомісячна виплавка сталі у 2025 становила 995,8 тис. т порівняно з 988,6 тис. т роком раніше.

Дізнатись більше

