Новини Глобальний ринок торговельні війни 548 12 Грудня 2025
Мита в розмірі до 50% набудуть чинності з початку 2026 року
Сенат Мексики 10 грудня схвалив підвищення тарифів на імпорт із Китаю та кількох інших азійських країн з наступного року, спрямоване на підтримку місцевої промисловості. Про це повідомляє La Jornada.
Мита набудуть чинності 1 січня 2026 року. Їх застосовуватимуть до такої продукції, як сталь, автомобілі, автозапчастини, текстиль, пластмаси тощо, і торкнуться країн, які не мають угоди про вільну торгівлю з Мексикою, включно з Китаєм, Індією, Південною Кореєю, Таїландом та Індонезією.
Заходи передбачають запровадження тарифів у розмірі до 50% на понад 1400 товарів у 17 секторах.
Пропозицію раніше ухвалила нижня палата парламенту країни.
Як зазначає The New York Times, Китай є другим за величиною експортером до Мексики після США, торік продавши сюди товарів на $130 млрд.
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум заперечила, що тарифи запровадили, щоб заспокоїти Вашингтон. За її словами, вони допоможуть стимулювати внутрішнє виробництво Мексики, що є пріоритетом країни, і скоротити великий торговельний дефіцит із КНР.
Китай засудив схвалення цих мит. Міністерство торгівлі країни 11 грудня заявило, що підвищення тарифів суттєво зашкодить йому та іншим торговельним партнерам Мексики. Відомство закликало країну «якомога швидше виправити свою помилкову практику односторонності та протекціонізму». Крім того, зазначали, що наразі триває розслідування стосовно торговельних бар’єрів, яке міністерство розпочало у вересні щодо Мексики.
Нагадаємо, що наприкінці листопада 2025 року Канада оголосила про додаткові захисні заходи для підтримки виробників сталі. Країна з грудня запровадила новий тариф у розмірі 25% на сталеву похідну продукцію.

Дізнатись більше

