icon
Фото – Канадська Algoma Steel звільнить 1 тис. працівників через вплив тарифів США yahoo.com
Agloma Steel

Компанія на рік раніше запланованого перейде на випуск сталі виключно в EAF

Канадський виробник сталі Algoma Steel Group звільнить 1 тис. співробітників і закриє доменну піч у місті Су-Сент-Марі (Онтаріо), щоб зменшити втрати, спричинені тарифами США, та забезпечити свою життєздатність у довгостроковій перспективі. Про це повідомляє CTV News.

На початку 2026 року компанія планує перейти на випуск сталі виключно в електродугових печах (EAF), на рік раніше запланованого терміну, а також закриє своє коксохімічне виробництво.

«У межах закриття доменного та коксохімічного виробництва Algoma ухвалила складне рішення видати приблизно 1 тис. повідомлень про звільнення, які набудуть чинності 23 березня 2026 року», – йдеться в заяві компанії від 1 грудня.

За словами речниці Algoma Steel Лори Девоні, компанія дуже постраждала від безпрецедентних американських тарифів, які докорінно змінили конкурентне середовище та різко обмежили можливості доступу Algoma до ринку США. В результаті цього тиску група вимушена завершити свою довгу історію як інтегрованого виробника сталі.

Міністр промисловості Канади Мелані Джолі, пише Bloomberg, заявила у парламенті, що уряд і далі працюватиме з працівниками Algoma, які постраждали від невиправданих тарифів США, та пообіцяла підтримувати сталеливарну компанію в розробленні нової продукції та виході на нові ринки.

Міністр торгівлі Онтаріо Вік Феделі повідомив, що провінція вживе заходів для допомоги працівникам, включно з програмами перепідготовки.

Нагадаємо, що в листопаді поточного року Algoma оголосила про завершення фінансової угоди на суму 500 мільйонів канадських доларів з урядами країни та провінції Онтаріо. Кредитні лінії, розраховані на 7 років, зміцнять фінансову гнучкість компанії, оскільки вона просувається в переході на електродугове виробництво сталі.