Новини Індустрія захисні заходи 513 01 Червня 2026
Українська металургійна галузь не становить загрози для Європи, наголосив Лука Занотті
Запровадження Євросоюзом нового торговельного бар’єру задля скорочення імпорту сталі завдасть відчутного удару по постраждалій від війни українській металургії, а застосування щодо України окремої тарифної квоти суперечить винятку, наданому торік нашій країні як підтримку у війні з російською агресією.
Про це заявив генеральний директор української промислової компанії «Інтерпайп» Лука Занотті.
В інтерв’ю британському інформаційному агентству Reuters топменеджер вказав на непослідовність у рішеннях офіційного Брюсселя: менш ніж рік тому Євросоюз надав Україні звільнення від сталевих квот терміном на три роки, до червня 2028-го, проте зараз українська сталь підпадатиме під нові обмеження.
«Не можна, з одного боку, говорити про підтримку України, а з іншого — завдавати шкоди її промисловому сектору, який є найважливішим двигуном економіки країни», — наголосив Лука Занотті, додавши, що євроквота може призвести до незворотного спаду в економіці України.
Він також нагадав, що, за даними Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), від початку широкомасштабного вторгнення РФ потужності України із виробництва сталі скоротилися на 80%.
«У нас дефіцит робочої сили. У нас нестача фізичних обсягів електроенергії. У нас, безумовно, найвищі ціни на електроенергію в Європі», — повідомив CEO.
Лука Занотті констатував, що українська сталеливарна промисловість не становить загрози для Європи.
Нагадаємо, що ЄС подвоїть імпортне мито на сталь із 1 липня до 50%. Водночас квоту, яка дає дозвіл ввозити певні кількості без оподаткування, буде скорочено майже вдвічі.

Дізнатись більше

