Новини Компанії ArcelorMittal 1507 25 Листопада 2025
Виробництво на підприємстві завершиться до кінця року. Скороченню підлягають 270 робітників
Компанія ArcelorMittal Poland оголосила про остаточне закриття заводу Huta Królewska у місті Хожув. Виробництво на підприємстві буде зупинене до кінця поточного року. Загалом на заводі працюють 270 осіб, і компанія докладе всіх зусиль, щоб запропонувати їм робочі місця в інших підрозділах або знайти альтернативні рішення. Про це йдеться у пресрелізі.
«Це було надзвичайно складне рішення, враховуючи багаторічні традиції та історію Huta Królewska. Ми розуміємо, що це означає завершення важливого етапу для працівників і всіх, хто емоційно пов’язаний із заводом. Ми вжили багато заходів для підтримки виробництва, але низка негативних зовнішніх факторів зруйнувала наші зусилля. Хочу подякувати всім працівникам за відданість і старанність і запевнити, що кожен, хто хоче продовжити роботу в ArcelorMittal Poland, знайде своє місце в компанії», – зазначив Войцех Кошута, голова правління та генеральний директор ArcelorMittal Poland.
За словами Марека Кемпи, директора відділу довгого прокату, Huta Królewska виробляє спеціалізовану продукцію, частка якої в загальному обсязі ArcelorMittal Poland становить менш як 1%.
«Вік заводу та забезпечення безпечних умов праці у найближчі роки становлять значні виклики. Потрібні великі фінансові витрати, а з огляду на складну ситуацію в європейській сталеливарній галузі вони були б економічно невиправданими», – пояснив він.
Перед закриттям заводу компанія реалізувала низку проєктів на суму приблизно 30 млн злотих, спрямованих на розширення портфеля продукції та підвищення її якості. Серед них – пристрій для видалення окалини, модернізація прокатних клітей, нова маркувальна машина та контрольно-вимірювальний блок для рейок. ArcelorMittal також намагалася знайти стратегічного інвестора і створити спільне підприємство.
Виробництво на заводі буде завершено у грудні.
«Ми зустрінемося з кожним співробітником індивідуально, щоб обговорити можливості та запропонувати рішення спільно із соціальними партнерами», – додав Станіслав Бол, директор із персоналу.
Нагадаємо, що ArcelorMittal опинилася під тиском у Європі на тлі ринкових труднощів, тиску дешевого імпорту та високих енерговитрат. Зокрема, компанія веде переговори із польським урядом, який заявив про готовність розглянути можливість придбання або навіть націоналізації місцевих активів концерну.
У Франції ситуація також загострюється: ліві політичні сили просувають законопроєкт про націоналізацію ArcelorMittal France, звинувачуючи компанію в недостатніх інвестиціях і ризику закриття підприємств.
Паралельно ArcelorMittal звужує європейську присутність – концерн завершив продаж активів у Боснії та Герцеговині й відкладає основні проєкти з декарбонізації через високі витрати та слабкий попит на «зелену» сталь. Це посилює загальне бачення втрати позицій компанії на ринку ЄС.

Дізнатись більше

