Новини Компанії ArcelorMittal 653 22 Жовтня 2025
Після інциденту 8 жовтня компанія завершує роботи з безпеки та розпочала відновлення обладнання
Після інциденту, який стався 8 жовтня на заводі ArcelorMittal у Фос-сюр-Мер (Франція), компанія зосередилася на забезпеченні безпеки об’єкта. Роботи з його стабілізації мають завершити наприкінці поточного тижня, повідомила компанія.
Через наслідки інциденту зупинені доменна піч і сталеплавильний цех, а агломераційна фабрика продовжила планову зупинку. Коксохімічне виробництво працює автономно, використовуючи власний газ. Лінії гарячої прокатки, обробки та логістики наразі зайняті переробленням і відвантаженням наявних запасів.
Фахівці підприємства вже розпочали демонтаж і реконструкцію пошкоджених ділянок. За попередніми оцінками, перезапуск сталеплавильного виробництва очікується на початку грудня – спочатку в тимчасовому режимі. Остаточний графік повернення до нормальної роботи наразі уточнюється.
Щоб мінімізувати вплив на клієнтів, частину замовлень перенаправлено на інші європейські заводи ArcelorMittal, а також укладено угоди на постачання слябів із зовнішніх джерел до кінця року.
У період простою керівництво заводу визначить обсяг робіт для персоналу, залученого до ремонтів і відновлення. Для співробітників зупинених цехів діятиме гнучкий графік: 50% часу в активності (ремонтні роботи, оновлення інструкцій, навчання, вдосконалення процесів) і 50% – у відпустці або в режимі часткового простою (APLD).
Нагадаємо, нещодавно ArcelorMittal розпочав масштабну модернізацію доменної печі № 1 на майданчику в Фос-сюр-Мер. Інвестиції в розмірі €53 млн дадуть можливість подовжити строк експлуатації агрегату та забезпечити його ефективну роботу на тлі скорочення потужностей – із 2024 року на майданчику працює лише одна з двох доменних печей. Доменна піч № 1 має стати надійною заміною нинішній печі № 2.

Дізнатись більше

