Новини Глобальний ринок ЄС 287 11 Травня 2026
Останні 15 років були для європейської металургії «роками повільної смерті»
Президент ArcelorMittal в Іспанії Філіп Мейран (Philippe Meyran) поставив під сумнів ефективність заходів, що запроваджуються в ЄС. Зокрема, йдеться про новий «торговельний щит», який з липня 2026 року подвоїть тарифи на імпорт сталі – з 25% до 50% – для обсягів, що перевищують встановлені квоти. Про це повідомляє La Voz de Asturias.
Він вважає, що попри захисні заходи, невизначеність через збройні конфлікти та інші зовнішні чинники зробить завершення поточного фінансового року «менш активним».
Топменеджер зазначив, що останні 15 років були для галузі «роками повільної смерті». Він навів статистику: якщо у 2012 році частка імпорту сталі в Іспанії становила 22%, то минулого року вона перевищила 50%. За його словами, кожен наступний рік був гіршим за попередній.
Технологія електродугових печей відома давно, проте вона залишається дорожчою за традиційну модель із використанням доменних печей.
«Який виробник збирається інвестувати у виробництво за вищою собівартістю, а продавати за тією ж ціною, що й раніше? Ніхто», – наголосив Мейран.
На думку президента компанії, політична влада має безпосередній вплив на конкурентоспроможність галузі. Головними перешкодами він назвав:
- Ціни на електроенергію: в ЄС вони значно вищі, ніж у сусідніх регіонах.
- Нестабільність регулювання: постійні законодавчі зміни створюють невизначеність для галузі, де інвестиційні цикли складають 15–20 років.
Як повідомляв GMK Center, Рада Європейського Союзу детально окреслила свою позицію щодо нових захисних заходів стосовно імпорту сталі. Зокрема, річний обсяг квот встановлено на рівні 18,3 млн т, мито на постачання поза квотою становить 50%.
Розподіл квот за категоріями товарів має базуватися на частках імпорту певної продукції протягом періоду 2022-2024 років. Цей референтний період вважається доцільним, оскільки він точно відображає новітні торговельні потоки.

Дізнатись більше

