Німеччина має намір виділити €55 млн на водневий завод ArcelorMittal

Міністр довкілля, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини Свенья Шульце заявила про намір федерального уряду виділити корпорації ArcelorMittal, одному з найбільших виробників сталі у світі, €55 млн на будівництво першого в Німеччині заводу з виробництва заліза прямого відновлення за допомогою водню.

Про це йдеться в повідомленні на сайті корпорації.

Демонстраційний завод буде використовувати водень як хімічного реагенту для відновлення залізної руди в процесі виробництва заліза прямого відновлення. Проєкт має закласти основу для виробництва сталі з нульовим рівнем викидів СО2.

Очікується, що спочатку в процесі відновлення залізної руди буде використовуватися водень, який утворюється при відділенні побічного газу на сталеливарному заводі в Гамбурзі.

Нагадаємо, що раніше ArcelorMittal створив з 11 компаніями водневий консорціум. Сторони в рамках співпраці досліджуватимуть в Гамбурзі виробництво «зеленої» сталі з використанням водню.

Капітальні витрати на будівництво заводу з виробництва заліза прямого відновлення за допомогою водню оцінюють у € 110 млн. Федеральний уряд має намір покрити половину суми – €55 млн. Для надання коштів німецькій владі необхідно отримати схвалення Єврокомісії.

Очікується, що виробництво на пілотному заводі стартує у 2025 році.

«Ми вперше зможемо виробляти 100 тис. т заліза прямого відновлення для виробництва сталі з використанням водню вже у 2025 році. Проєкт сприяятиме скороченню викидів парникових газів і переходу до низьковуглецевої економіки», – заявив д-р Уве Браун, генеральний директор ArcelorMittal Hamburg.

«Реструктуризація сталеливарної промисловості – величезна проблема. Уряд Німеччини не залишить сталеливарну промисловість на самоті у процесі переходу», – заявила Шульце.

До 2030 року ArcelorMittal має намір виробляти понад 1 млн т сталі з нульовими викидами СО2 на рік на заводі в Гамбурзі. Завдяки цьому підприємству щорічно зможе скорочувати викиди CO2 на 800 тис. т.

Нагадаємо, що ArcelorMittal має намір перейти на «зелене» виробництво сталі до 2050 року. Для цього компанія розробляє дві технології – Smart Carbon і метод прямого відновлення заліза.

Сталеливарний гігант планує у 2021 році збільшити обсяги поставки «зеленої» сталі споживачам до 120 тис. т, а в 2022 році вийти на 600 тис. т.

Відзначимо, що майбутнє за водневою металургією теж бачать українські метпідприємства. Група «Метінвест» у рамках міжнародного форуму «Декарбонізація сталевої індустрії: виклик для України» оголосила про початок розроблення у 2020 році довгострокової екологічної стратегії для впровадження світових практик на власному виробництві. При цьому група уклала меморандум про співпрацю з інжиніринговою компанією Primetals з питань декарбонізації.

Згідно з оцінкою GMK Center, для декарбонізації української металургії потрібно близько $25 млрд капітальних інвестицій.

  • Глобальний ринок

Вимога ЄС щодо «виплавки та розливання» сталі діятиме з жовтня

Євросоюз 24 червня опублікував регламент нових захисних заходів щодо імпорту сталі в Офіційному журналі ЄС.…

Середа 24 Червня, 2026
  • Індустрія

Експорт плоского прокату з України в січні–травні скоротився до 695,1 тис. т

Металургійні компанії України за підсумками січня–травня 2026 року скоротили експорт плоского металопрокату на 3,1% порівняно…

Середа 24 Червня, 2026
  • Глобальний ринок

Світове виробництво чавуну в січні–травні скоротилося на 2,8% р./р.

Світове виробництво чавуну за підсумками січня–травня 2026 року скоротилося на 2,8% порівняно з аналогічним періодом…

Середа 24 Червня, 2026
  • Глобальний ринок

SSAB Americas запускає проєкт циклічної переробки сталі у США

Металургійна компанія SSAB Americas спільно з партнерами The Greenbrier Companies та Alter Trading оголосила про…

Середа 24 Червня, 2026
  • Глобальний ринок

Британські виробники металоконструкцій закликають скоригувати нові заходи щодо сталі

Нові квоти й мита на імпорт сталі, запроваджені британським урядом для підтримки вітчизняного виробника, можуть…

Середа 24 Червня, 2026
  • Індустрія

«Укрзалізниця» розпочала програму продажу брухту у вигляді зношених вагонів

У травні «Укрзалізниця» розпочала раніше анонсовану програму продажу на брухт великої кількості старих вантажних вагонів…

Середа 24 Червня, 2026